Zdążyć przed godziną „zero”

Posted: 5 czerwca 2009 in Nowy wpis, Transformacja

Zamiast kończyć dalszą część tekstu o „Solidarności” napiszę o tym, kogo trzeba wybrać na pobieranie pensji i diet jako członka Parlamentu Europejskiego, podobno to już dziś jest ostatni dzwonek. To są moje własne skromne „podpowiedzi”, każdy zrobi jak uzna za stosowne, ale ja mam „pewniaków” !

Mieszkamy w takim kraju „cudów”, że wszystkie objawy życia codziennego są ściśle związane z tzw. polityką, nawet warunki pogodowe, wypadki losowe i ceny podstawowych artykułów niezbędnych do życia. RządzącyPO-okrągłostołowcy usilnie jednak wmawiają nam, że tylko oni mogą się zajmować polityką, bo są fachowcami i lepiej się znają i wiedzą, co nam jest niezbędne i bardzo potrzebne.

Nie życzą sobie abyśmy jako mało-wiedzący i słabo wykształceni wtrącali się do „fachowców” i przez to tylko im przeszkadzali. Każdy troszkę więcej niż przeciętny zjadacz chleba, widzi, że, na co dzień nikt się nie liczy z nami i nawet wydaje się, że nikogo tu nie ma, no oprócz „kaczorów wstrętnych” i „moherowych beretów”.

Zjawiamy się tylko tuż przed „wyborami”, wołają nas wówczas byśmy powstali z niebytu codziennego i zechcieli udać się do lokali,aby wetknąć kartkę do ozdobnego w narodowe barwy pudła. Gdy już termin się zbliża,demokratura rządząca lub aspirująca do tego, przestaje agitować, aby wpychać do pudeł kartki z zaznaczonym konkretnie nazwiskiem, wystarcza im tylko abyśmy poszli i już obojętne jest, na kogo, ba nawet słyszałem zalecenia, że możemy skreślać wszystkich lub oddawać „głos nieważny”.

Najważniejsze jest, aby tylko iść, to tylko się liczy i nic więcej!

Niczym stado baranów!

Od lat 90-siątych „baraniałem” zawsze, raz nawet uznałem, że „elektryk” będzie mniej szkodził niż „żółw” lub”gościu z czarną teczką” noszoną za nim przez ubeków- możliwe, że była to „niedźwiedzia przysługa”. Jako szanujący tradycję idę i tym razem, ale tylko z obawy, aby wrogowie mojego kraju nie czuli się bezkarnie.

Mam kilku pewniaków .

– Na pewno nie wepchnę kartki z kimkolwiek, kto już w PE był i jest, są aż nadto skompromitowani w moich baranich oczach. Uważam w chwili obecnej za największego wroga, najbardziej niebezpiecznego!

– Wszystkich związanych w jakikolwiek sposób z PO-okrągłostołowcami, to drugi pewniak!

– Trzeci to wszyscy, którzy są lub byli i nie poprosili o wybaczenie, w partiach i innych zborach pokomunistycznych jak SLD czy inne lewackie, antychrześcijańskie, w gruncie rzeczy antypolskie.

– Czwarty pewniak to „spadochroniarze”, których dana partia zrzuca na obce i nieznane im tereny i „skoczkowie”, którzy skaczą z partii do partii, aby tylko „być” i brać kasę, bo nie wierzę, aby tak często i ochoczo zmieniali poglądy.

Serce baranie mi podpowiada abym zakibicował Markowi Jurkowi, ale to jest niemożliwe nawet technicznie. Zmuszony, podkreślam zmuszony Okolicznościami i grożącemu niebezpieczeństwu muszę poszukać kogoś z Pis-u.

Moja mama i reszta rodziny będzie wkładała kartki z „Zioberkiem”- tak go nazywa, ja nie, bo mam złość na niego, że nie próbował oczyścić ogromnie zaubeczonego wymiaru sprawiedliwości, a mógł w ramach tego, czym dysponował. Nie musiał czekać na „ustawy”.

Ciężko mi będzie i znowu wbrew sumieniu i własnej woli wepchnę do pudła kartkę na jakiegoś Pisowca.

Marzy mi się, aby doczekać takich wyborów abym, choć raz w życiu poczuł się pełnoprawnym Obywatelem i oddał głos na swojego kandydata, poszedłbym nawet te 20 km na kolanach i oddał kartkę z nazwiskiem Andrzeja Gwiazdy, Ani Walentynowicz, Kornela Morawieckiego, Krzysztofa Wyszkowskiego lub na „naszą” Panią Marylę z BM24.

Pozdrawiam serdecznie.

Komentarze
 1. aniabasia pisze:

  Ładnie, naprawdę ładnie, zgrabnie i dokładnie sformował Pan moje myśli. Dziekuję

 2. aniabasia pisze:

  PS. z jedną różnicą – ja głosuję w Łodzi więc nie na Zioberka, ale mam innego człowieka, do którego nie straciłam zaufania
  – Pana Janusza Wojciechowskiego

 3. jacyl pisze:

  No cóż a ja jednak pokieruję się „baranim sercem” i zagłosuję na Marka Jurka.

 4. triarius pisze:

  I głupio, że nie na „Zioberko” – trza głosować na nr 1 PiS i tyle.

  Wszystko inne to smętne gesty. A jeśli gesty, to ja bym już wolał olać całe te załgane ojrowybory.

  PiS i nr. 1!

 5. POLITYKA pisze:

  Mirek kupe lat Cie nie widzialem , wyslij mi email
  jerzy51@…..

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s